ماهی بارب

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
معرفی و نگهداری ماهی بارب

دلیل انتخاب این نام وجود دو اندام شاخک مانند در زیر لب پایینی بیشتر این ماهیان است که از آن ها جهت یافتن غذا در کف آکواریم استفاده میکنند.
این ماهی ها دارای رفتار نیمه تهاجمی هستند که برای کاهش رفتار تهاجمی آنها می بایست آنها را بصورت گروه های شش تایی تا بیشتر نگهداری نمود.
ماهی بارب ماهی زیبایی درون آکواریوم است اما مشکلات زیادی برای صاحب آکواریوم ایجاد می کند .
این ماهی گاهی اوقات متجاوز شده و به سایر ماهی های آکواریوم حمله می کند و گه گاه منجربه کشته شدن آن ها می گردد. همچنین در مقابل بیماری ها نامقاوم بوده و اغلب در سن کم می میرد .


نام خانوادگی: سیپرینیده

زیستگاه: جنوب آسیا

حداکثر طول: 20 سانتی متر

سازگاری:  صلح جو اما کمی تهاجمی

دمای مناسب:  23 الی 27

پی اچ مناسب: 6 الی 8


نگهداری ماهی بارب

بهتر است به صورت گروهی از آنها نگهداری کنید. در اینصورت هم شادابترند و تحرک بیشتری دارند و هم بیشتر با خودشان مشغولند تا فضولی در کار دیگران ,
البته بهتر است هیچگاه ریسک نکنید و گونه هایی در کنار بارب ها نگهداری کنید که قوی تر از بارب ها باشند یا حداقل سرعت بالا و علامت تحریک آمیزی نداشته باشند .
بارب ها کمی حساسند و در صورت بی توجهی به سرعت بیمار میشوند و متاسفانه درمان آنها نیز زیاد موفقیت آمیز نیست زیرا یا آنقدر دیر شده که قبل از درمان میمیرند یا طول درمان را تحمل نمیکنند .
میتوان انواع بارب ها را با بسیاری از ماهیان گیاه خوار ریز و درشت و صلح جویان معمول نگهداری نمود و هم میتوان در شرایط معمول یک آکواریوم خانگی از وجودشان لذت برد چرا که فقط کافیست به برخی نکات کوچک از جمله :
سازگاری ، سایزبندی، تانک طویل با دکرهای گیاهی و انبوه دقت کنید و با کمی رسیدگی به آکواریوم خود از جمله دما، آب و اکسیژن رسانی صحیح از نگهداری آنها در یک تانک جمعی لذت ببرید .

این مطلب را هم مطالعه کنید:
تاریخچه آکواریوم

انواع ماهی بارب

بارب پاندا , بارب شش خط , تایگر بارب سبز , تایگر بارب آلبینو , بارب پوست ماری , بارب چری آلبینو, رزی بارب , رد لاین , بارب حلب دم قرمز , بارب آفریقایی باله قرمز , بارب دنیسون, بارب دلقک, بارب چری

این مطالب برای دیگران مفید بوده است

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب